Tworzenie sklepów internetowych
Tworzenie aplikacji mobilnych

Tutaj to nie tylko praca - to przede wszystkim pasja

Tworzenie sklepów internetowych - tworzenie aplikacji mobilnych

Istnieje cała masa rozwiązań, pozwalających na tworzenie funkcjonalnych i estetycznych witryn e-commerce. Proces budowania sklepu internetowego jest jednak złożony. Z tego powodu dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sprzedażą w sieci, dostrzeżenie wad i zalet różnorodnych rozwiązań może być problematyczne i tu rozpoczyna nasze zadanie.

Jak wygląda proces budowania sklepu internetowego?

Warsztaty projektowe z klientem

Pomysły klientów często są świetne, lecz wymagają one pewnego usystematyzowania i temu właśnie służą warsztaty projektowe. Są to spotkania klienta z zespołem w celu ustalenia oczekiwań i potrzeb zamawiającego. W ich trakcie naszym celem jest zrozumieć, jakie funkcjonalności i rozwiązania powinny się znaleźć na stronie e-commerce.

 

W trakcie warsztatów projektowych ustala się także formę komunikacji między klientem a zespołem. Pozwala to na prezentowanie klientowi podglądu sklepu internetowego w trakcie jego powstawania i przedyskutowanie zastosowanych rozwiązań.

 

Ustalenia z klientem powinny zostać zebrane w dokumentacji projektowej. Nie można jednak zapominać, że jej tworzenie trwa przez cały okres współpracy z klientem.


Jak wygląda proces budowania sklepu internetowego?

Wybór technologii

Czasem klienci przychodzą do nas ze sklepami internetowymi wymagającymi dopracowania. Analizując konkretny przypadek, warto się zastanowić czy czasochłonne modyfikowanie niezbyt skutecznego rozwiązania jest sensowne. Być może lepszym rozwiązaniem okaże się opracowanie od podstaw nowej witryny e-commerce.

 

Takie podejście pozwala na dobranie bardziej elastycznych technologii, które lepiej nadają się do zbudowania danego sklepu internetowego i intuicyjnych narzędzi dla przedsiębiorcy. Daje to możliwość dopasowania sklepu do indywidualnych oczekiwań klienta i uwzględnienie specyfiki konkretnej branży (np. zastosowanie nietypowego filtrowania lub parametryzacji zamówienia).

Projektowanie strony

Ten etap procesu budowania sklepu internetowego obejmuje, projektowanie grafik, koncepcji układu strony oraz tworzenie makiet przedstawianych klientowi. Na tym etapie istotne jest także zaplanowanie ścieżki użytkownika oraz stworzenie projektu interfejsu.


Jak wygląda proces budowania sklepu internetowego?

Kodowanie sklepu internetowego

Stworzone koncepcje i ustalenia są wprowadzane przez programistów w życie po zakończeniu etapu projektowania. Stopniowo wszystkie ustalenia zaczynają tworzyć w pełni funkcjonalny sklep internetowy.

Faza testów

W przeciwieństwie do zwykłej strony, internetowej, sklepy internetowe posiadają pewne rozwiązania, które wymagają przetestowania. Proces budowania sklepu internetowego nie powinien się zakończyć, dopóki zespół nie będzie pewny co do ich niezawodności. Weryfikacji poprawności działania sklepu online służą właśnie testy.

Jak wygląda proces budowania sklepu internetowego?

Wybór serwera i implementacja

Wybór serwera i implementacja to ostatni etap procesu budowania sklepu internetowego. Od parametrów serwera uzależniona jest m.in. prędkość strony oraz jej pozycję w wyszukiwarkach.

 

Istnieją darmowe serwery. Te mogą mieć sporo minusów (np. reklamy czy ograniczenia w transferach). Obecnie koszt korzystania z płatnych serwerów jest niewielki, dlatego jest to najczęściej wybierana opcja.

 

Dla klienta bardzo ważne jest często wprowadzanie zmian po zakończeniu projektu i rozwijanie sklepu w przyszłości. Możemy pomóc Ci w modyfikacji strony e-commerce nawet po długim czasie od sfinalizowania prac. Proponujemy też tworzenie innych rozwiązań jak np. aplikacje mobilne.

Zastanawiasz się?

Z miłą chęcią udzielimy Ci odpowiedzi na pytania!

Kontakt
Autopromocja
Nasi klienci

O naszych usługach?

To tylko przykładowe z licznych, zadowolonych komentarzy!

Szczerze polecam firmę RATAQ. Profesjonalna obsługa, elastyczne podejście. Bezproblemowy i szybki kontakt. Pan Mateusz trzymał rękę na pulsie od początku...

Daniela Szymańska
e-byliny.pl

Wspaniała współpraca, profesjonalizm i cierpliwość do klienta. Stowarzyszenie DoberMania jak i ja osobiście polecam...

Anna Przybyła
Dobermania.pl

Polecam pełna profeska. Mega szacun za cierpliwość do klienta. Strona stworzona w bardzo szybkim czasie no i cena zadowalająca...

Michał Czuczak
auto-hol.org

Doskonały kontakt, ogromny profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego tematu. Zasady współpracy jasne i przejrzyste. Szczerze polecam !

Dariusz Ziarko
grainbud.pl

Super podejście do klienta, bardzo profesjonalna obsługa, dużo innowacyjnych rozwiązań, projekt spójny z profilem firmy. W 100% polecam RATAQ!

Piotr Skowroński
woofpouf.pl

Rewelacyjny kontakt i pełen profesjonalizm- sklep śmiga aż miło- wszystko od A do Z. Polecam.

Tomasz Węgrzynowski
oilshop.pl

Pozytywny czas reakcji, jakość oprogramowania, profesjonalizm.

Michał Santorski
controldog.pl
Porozmawiajmy!

Jeśli masz pytania,
napisz do nas!.