Tworzenie sklepów internetowych
Tworzenie aplikacji mobilnych

Tutaj to nie tylko praca - to przede wszystkim pasja

Tworzenie sklepów internetowych - tworzenie aplikacji mobilnych

Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu internetowego

Wykorzystanie w swoim sklepie internetowym nowoczesnych rozwiązań e-commerce, może przyczynić się do znacznej poprawy doświadczeń użytkowników i wyników sprzedażowych. Dziś wiele osób swobodnie dokonuje zakupów różnorodnych artykułów w internecie. Poznaj 10 ciekawych funkcjonalności sklepu internetowego, które pomogą ci sprostać ich oczekiwaniom.

Zgodność z WCAG

WCAG to międzynarodowy standard zawierający wytyczne odnośnie do dostępności stron internetowych (w tym dla osób z niepełnosprawm=nośviami).. Zastosowanie tych wytycznych w Twoim sklepie z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na obecność różnych grup klientów, dla których takie rozwiązania e-commerce są po prostu znoszeniem codziennych barier.

 

Tego typu ciekawe funkcjonalności sklepu internetowego dotyczą bardzo dużej części ludności. Statystyki GUS mówią, że w 2021 roku wśród obywateli Polski było 2,3 mln osób niepełnosprawnych. Te wszystkie osoby są potencjalnymi klientami twojego sklepu, dlatego warto rozważyć dostosowanie witryny do wytycznych WCAG.


Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowego

Dostępność produktu

Powiadamianie o dostępności produktu jest jednym z rozwiązań e-commerce, dedykowanym m.in. klientom gotowym poczekać na rzadki lub unikalny artykuł, co sprawia, że warto wykorzystać tę funkcjonalność na swojej stronie

Integracja systemu sklepu z systemem magazynowym pozwala uniknąć sytuacji, w której klient zamawia produkt niedostępny w danym momencie, co mogłoby skutkować długim oczekiwaniem na realizację zamówienia.


Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowegoGenerator produktów

Sposób prezentowania produktów może mieć niebagatelny wpływ na decyzje klientów. Oczywisty jest fakt, że oferta powinna być pokazana w sposób atrakcyjny dla oka, ale niektóre kategorie wyrobów mogą być spersonalizowane, co generuję potrzebę zobrazowania klientowi finalnego efektu.

 

Pewne ciekawe funkcjonalności sklepu internetowego stanowią opcje customizacji produktów. Są to rozwiązania e-commerce pozwalające na obejrzenie przez klienta podglądu spersonalizowanego artykułu np. koszulki z grafiką wybraną przez klienta.

 

Świetnym rozwiązaniem jest wizualizacja 3D, która umożliwia obejrzenie produktu ze wszystkich stron. Do stworzenia takiej funkcjonalności można wykorzystać frameworki takie jak Vue.js czy React.js.

Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowego

Rekomendacje produktowe

Wdrożenie rekomendacji umożliwia zwiększenie końcowej kwoty zawartości koszyka. Sprzedaż krzyżowa tzn. cross-selling polega na sugerowaniu klientowi dodatkowych, niedrogich produktów, które może on uznać za przydatne w kontekście swojego pierwszego wyboru (np. przy zakupie spodni klientowi wyświetlą się propozycje pasków w dobrej cenie).

Mówiąc o cross-sellingu nie sposób pominąć metody sprzedaży zwanej up-selling. To rozwiązanie, które ma na celu zwiększenie ceny zakupionego produktu, poprzez wskazanie kupującemu artykułu z tej samej kategorii, ale wyższej cenie. Uwagę klienta ma zwrócić wyższa jakość proponowanego mu zamiennika lub lepsze jego dopasowanie do potrzeb kupującego.

Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowego

Czat lub czatbot

Czatboty to opcja wykorzystująca sztuczną inteligencję do automatyzacji procesu sprzedaży. Zaletą zastosowania tego rozwiązania jest ich całodobowa dostępność dla klienta.

 

Czatbot może także wspierać cross-selling poprzez proponowanie klientom komplementarnych produktów. Czatboty to nowoczesne rozwiązania e-commerce pozwalające na informowanie kupujących o zniżkach i promocjach, przypominające o niedokończonych zakupach i zbierające opinie klientów.

 

Stosowane przez nas rozwiązania implementowane z tego samego serwera, na którym znajduje się sklep, pozwalają na szybsze działanie poszczególnych funkcjonalności. Proponujemy przygotowanie czatbota w formie dedykowanej, dostosowanego do Twoich potrzeb.

Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowego

Płatności w kryptowalutach

Wśród ciekawych funkcjonalności sklepu internetowego można wyróżnić coraz bardziej popularną płatność w kryptowalutach. Wykorzystując to rozwiązanie, otwierasz się na nowoczesnych klientów. Obrót kryptowalutami wiąże się także z anonimowością, co zapewnia nabywcom poczucie bezpieczeństwa. Z pewnością jest to konkurencyjne rozwiązanie na rynku.

Kody rabatowe

Czy jest lepsze rozwiązanie na zatrzymanie klienta od rabatów czy programów lojalnościowych? Mając do wyboru dwóch sprzedawców, z których jeden proponuje nawet niewielką zniżkę, z pewnością wybierzemy w przyszłości właśnie tego, który zaoferował nam rabat.

Działaniem zachęcającym kupujących do powtarzania zakupów w Twoim sklepie, będzie wdrożenie programów lojalnościowych. Jedną z form takich programów jest przydzielanie punktów za kupione produkty, które można wymienić na nagrody lub zniżkę.

Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowego

Opinie o produktach

Zdecydowana większość klientów sprawdza opinie o produkcie (ale także o dostawie i obsłudze), zanim dokona zakupu. Rzeczywiste komentarze dodają marce wiarygodności. Pokazują także to, w jaki sposób dbasz o klienta.

 

Odpowiadanie na uwagi dotyczące trudności związanych z zakupem, pozwala na zmianę negatywnych doświadczeń kupujących na neutralne lub pozytywne. Osoby odwiedzające twój sklep z pewnością docenią fachową i pomocną obsługę, szybko reagującą na problemy i sprawnie je rozwiązującą.

 

Wprowadzona w grudniu 2022 r. Dyrektywa Omnibus nakłada na właścicieli sklepów internetowych m.in. obowiązek wprowadzenia procedur weryfikujących autentyczność komentarzy. Konieczną do zaimplementowania funkcjonalnością jest także wyświetlanie informacji o kształtowaniu się ceny przez ostatnie 30 dni.

Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowego

Blog

Promowanie jest jedną z przydatnych funkcjonalności sklepu internetowego. To zadanie może realizować blog. Pozwala on na wypozycjonowanie i wypromowanie Twojego sklepu poprzez umieszczanie w publikacjach odpowiednich fraz kluczowych.

 

Pisząc bloga, możesz pokazać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie oferowanych produktów lub usług. Komentarze zostawiane przez klientów pod wpisami, stanowią świetną formę komunikacji i pozwalają na inspirowanie się poruszanymi przez nich kwestiami w kolejnych publikowanych postach.


Nowoczesne rozwiązania e-commerce – 10 ciekawych funkcjonalności sklepu     internetowego

Jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania e-commerce w swoim sklepie internetowym?

Przedstawione w tym poście funkcjonalności, to tylko niektóre z wielu możliwości. Chętnie pomożemy ci wybrać te najbardziej odpowiadające twoim potrzebom

Zastanawiasz się?

Z miłą chęcią udzielimy Ci odpowiedzi na pytania!

Kontakt
Autopromocja
Nasi klienci

O naszych usługach?

To tylko przykładowe z licznych, zadowolonych komentarzy!

Szczerze polecam firmę RATAQ. Profesjonalna obsługa, elastyczne podejście. Bezproblemowy i szybki kontakt. Pan Mateusz trzymał rękę na pulsie od początku...

Daniela Szymańska
e-byliny.pl

Wspaniała współpraca, profesjonalizm i cierpliwość do klienta. Stowarzyszenie DoberMania jak i ja osobiście polecam...

Anna Przybyła
Dobermania.pl

Polecam pełna profeska. Mega szacun za cierpliwość do klienta. Strona stworzona w bardzo szybkim czasie no i cena zadowalająca...

Michał Czuczak
auto-hol.org

Doskonały kontakt, ogromny profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego tematu. Zasady współpracy jasne i przejrzyste. Szczerze polecam !

Dariusz Ziarko
grainbud.pl

Super podejście do klienta, bardzo profesjonalna obsługa, dużo innowacyjnych rozwiązań, projekt spójny z profilem firmy. W 100% polecam RATAQ!

Piotr Skowroński
woofpouf.pl

Rewelacyjny kontakt i pełen profesjonalizm- sklep śmiga aż miło- wszystko od A do Z. Polecam.

Tomasz Węgrzynowski
oilshop.pl

Pozytywny czas reakcji, jakość oprogramowania, profesjonalizm.

Michał Santorski
controldog.pl
Porozmawiajmy!

Jeśli masz pytania,
napisz do nas!.