Site Loader

Szkoła średnia jest takim miejscem, które ma przygotować nie tylko do wykonywania przyszłych obowiązków zawodowych. To nie tylko przepustka do tego, aby dostać się do renomowanej szkoły średniej. To także moment, kiedy można bardzo dużo dowiedzieć się na temat dorosłego życia w społeczeństwie. W szczególności na przedmiocie, który nosi nazwę wiedza o społeczeństwie. Podczas nauki tego przedmiotu można spotkać się z książkami, które należą do serii “W centrum uwagi”. Jednym z podręczników jest W centrum uwagi 2. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe ze strony www.taniaksiazka.pl. Autorami są Arkadiusz Janicki i Lucyna Czechowska.

Książka do nauki

Każda książka powinna zostać tak opracowana, aby uwzględniała ona potrzeby nie tylko uczniów o wybitnych zdolnościach, ale także tych słabszych. Tak jest właśnie w przypadku podręczników, które należą do cyklu “W centrum uwagi 2”. To co zasługuje na uwagę to fakt, że w środku znaleźć można tekst Konstytucji RP oraz Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Uczniowie podczas lekcji uczą się korzystać z aktów prawnych, co może także przydać im się w przyszłości, w życiu dorosłym – nawet, jeżeli nie mają zamiaru związać swojej ścieżki zawodowej z samym prawem. Pan Janicki i pani Czechowska zawarli w środku bardzo dużo treści, ale nawiązują przy tym do wielu sytuacji codziennych, aby łatwiej było zrozumieć, że taka wiedza zawsze może nam się przydać – nawet w najmniej spodziewanym momencie.

“W centrum uwagi 2. Maturalne karty pracy do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony”

Książka, która może stać się pomocą nie tylko w przygotowaniu do matury, ale również w sprawdzeniu, czy poszczególne treści zostały przez uczniów w odpowiedni sposób zrozumiane. W środku znaleźć można wiele zadań, które opierają się na tekstach źródłowych. Uczniowie dowiedzą się, jak krok po kroku rozwiązywać poszczególne zadania.

 

Post Author: Laura